Netradičná výzdoba stromčeka knihami zaujala, eleganciu stromčeku pridalo aj 255 kusov modrých sklenených gúľ

logo pop

BRATISLAVA 5. 12. 2023 - Rekordný Vianočný rozprávkový stromček #VianocnyRozpravkovyStromcek pri Slávnostnom schodisku z obdobia barokovej prestavby Bratislavského hradu tvoríme už 3 rok po sebe. Nachádza sa v priestoroch SNM Historického múzea v Bratislave od 1 decembra 2023 do 8.januára 2024 .
Stromček tvoríme za účelom prezentácie nášho projektu Knihy pre zázračné deti #KnihyPreZazracneDeti, v ktorom deťom z Materských škôl a Základných škôl (1.stupeň) hráme naše rôzne autorské edukatívne rozprávky ako je napríklad Rozprávka je umenie a deti nám ako vstupenku prinesú darovanú knižku s napísaným odkazom v nej pre ďalšie dieťa. Tieto knihy sú následne umiestnené v našich knižniciach v čakárňach v nemocniciach na detských oddeleniach. Máme ušľachtilý cieľ, mile radi by sme deťom vymenili mobilné telefóny počas čakania na vyšetrenie za rozprávkový svet v knižkách.
Stromček ozdobený knihami tvoríme pre potešenie detí a je zároveň poďakovaním pre všetky deti za ich knihy. Pri stromčeku nájdu jeho obdivovatelia aj bližšie informácie o tejto najväčšej zbierke rozprávkových kníh v Slovenskej republike a aj samotný príbeh stromčeka.
Na stromčeku sa nachádza 170 historických rozprávkových kníh z detstva detí z 80-tych rokov, 90-tych rokov ale aj z detstva našich rodičov a zároveň 255 sklenených gúľ a 15 cencúľov. Najstaršou knihou je kniha Môj Macík od Márii Rázusovej-Martákovej z roku 1952. Výška tohto vianočného diela dosahovala hodnotu 480 cm.
Tento rok sme požiadali o spoluprácu aj Okrasu Čadca - Výrobné družstvo, ktoré nám zapožičalo nádherné sklenené ozdoby zväčša v modrej farbe. Modrá farba je totižto aj farbou nášho občianskeho združenia POP akadémia - Pokora Odvaha Pokoj. Modrá farba je symbolom komunikácie. Práve tou spoločnou komunikáciou nás všetkých dosiahneme to najdôležitejšie a to deti so šťastím v srdci #Deti #SoStastimVsrdci. Modré srdce so štvorlístkom je aj symbol nášho občianskeho združenia.

Touto cestou chceme poďakovať všetkým partnerom tohto ročného rekordného stromčeka v mene všetkých šťastných detí. " uviedla predsedníčka o.z. POP akadémia - Pokora Odvaha Pokoj Dušana Mázorová (pre deti modrá rozprávková kráľovná Anasud).