800 1024 Home arrow ROK 2013 arrow Stretnutie dvojičiek a viacerčiat
Stretnutie dvojičiek a viacerčiat E-mail

VALČA/VALČIANSKA DOLINA 8. 6. 2013 - V sobotu sa uskutočnilo už 2. celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat vo Valčianskej doline, okres Martin. Tohtoročný počet účastníkov príjemne prekvapil organizátorov, situáciu zvládli a v areáli Snowland vládla pohodová atmosféra. Doslova sa tento areál zmenil na detičkovo a bol tu pre všetkých pripravený bohatý program, nechýbali maškrty, jablká, kúzelník, pesničky, tanec, knihy, hojdačky, skákacie hrady, trampolíny. Zároveň toto podujatie sa zapísalo do Knihy slovenských rekordov a to v troch kategóriách.


Najprv sa uskutočnilo spoločné fotografovanie všetkých detía rodičov, potom sa fotografovali spoločne trojičky. Do databázy rekordov  dnes pribudli nové rekordy. Vo Valči sa stretlo 319 dvojičiek, potom 18 súrodencov trojčiat a po prvýkrát aj štvorčatá dve rodiny - rodina Kyselicovcov z Trenčianskych Teplíc a Lenčešovcov z Močenoku Najstaršími účastníkmi boli Elena Kubčová a Anna Farkašová a najmladšími Matej a Jakub Rohačikovci, všetci z Martina.

 

Spoločnosť Protetika a.s. pripravila pre detia rodičov rekord v stavaní najvyššej pyramídy z krabíc na topánky. Jej výška dosiahla 270 cm a potrebovali na malí a veľkí stavitelia to viac ako 630 krabíc.

 

Image 

Image 

Image 

Image 

Image 

Image 

Image 

Image 

Image 

Image 

 

FOTO: PHOTOPRESS

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Locations of visitors to this page


TOPlist